JŪNIJS

Jūnija intervija ar 2023. gada PDC pasaules kausa Latvijas komandas pārstāvi Dmitriju Žukovu, kurš ikdienā savas šautriņu mešanas prasmes attīsta Īrijā.

1. Kāds ir tavs šautriņu mešanas stāsts? Kā un kur Tu sāki spēlēt?

Šautriņas es sāku spēlēt 2005. gadā, kad pārcēlos uz dzīvi Īrijā. Tā kā vasarā vietējais krogs vienmēr bija pilns ar tūristiem, tad sākumā spēlēju tikai ziemas periodā. Bet sākumā tā noteikti vairāk bija kā jautra laika pavadīšana. 2018. gadā es sevi pacēlu nākamajā līmenī un sāku braukt uz šautriņu mešanas sacensībām Īrijā. Spēlēju gan lokālajos turnīros, gan Īrijas INDO (Irish National Darts Organization) reitinga turnīros. Tikmēr 2019. gadā es kļuvu par pilnvērtīgu Galvejas apgabala komandas spēlētāju.

2. Tavs brālis spēlē šautriņas Latvijā. Vai Tu seko līdz viņa rezultātiem un šautriņu mešanai Latvijā?

Jā, mans brālis spēlē šautriņas, bet pastāvīgie un ilgie darba komandējumi viņam nepalīdz, lai regulāri varētu trenēties un parādīt stabilu sniegumu. Bet viņam joprojām patīk spēlēt šautriņas un es viņu vienmēr atbalstu. Protams, es sekoju līdzi, kas notiek ar šautriņu mešanu Latvijā un priecājos, ka tās aug un attīstās. Vairāk kvalitatīvu spēlētāju tikai palīdzēs ikvienam uzlabot savu sniegumu.

3. Cik liela ir tava līdzšinējā pieredze WDF pasaules reitinga turnīros?

WDF reitinga turnīros esmu piedalījies četras reizes – 2019., 2021. un 2022. gadā startēju Īrijā, savukārt 2020. gadā spēlēju Menas salā (Isle of Man). Menas salā tika sadalīti augstākās kategorijas reitinga punkti, līdz ar to šeit sabrauca lielākā daļa vadošo spēlētāju un tā bija lieliska pieredze spēlēt pret labākajiem!

4. Cik liela uzmanība Īrijā Tev ir pēc tava pirmā PDC pasaules kausa Vācijā?

Pēc PDC pasaules kausa es pa taisno atgriezos mājās un nesanāca satikt nevienu no saviem komandas biedriem, taču viņi visi man nosūtīja īsziņu ar siltiem atbalsta vārdiem! Redzot, ka pārstāvot savu valsti esmu guvis lielus panākumus, ir daudz vietējie iedzīvotāji, kuri skatījās mūsu komandas spēles un turpina nemitīgi mani apsveikt.

5. PDC Ziemeļvalstu līgā Tu šogad ļoti veiksmīgi spēlēji Eiropas tūres kvalifikācijas turnīros, bet kāpēc nav tik labi rezultāti Pro tūrē?

Eiropas tūres kvalifikācijas turnīri bija vairāk kā treniņu turnīri, jo, lai kvalificētos Eiropas tūres turnīram, ir jāuzvar kvalifikācija un šeit citas balvas nav. Taču Pro tūrē papildus spiedienu rada cīņa par naudas balvām. Prieks, ka Islandē beidzot izdevās ar satraukumu tikt galā un iekļūt ceturtdaļfinālā.

6. Vai Tu biji iedomājies, ka jau pirmajā gadā spēlēsi PDC Eiropas tūrē?

Es to pat nevarēju iedomāties! Skandināvijā mans galvenais mērķis bija Pro tūres reitinga punktu krāšana, savukārt, kā jau minēju iepriekš, Eiropas tūres kvalifikācijas turnīrus es vairāk uzskatīju par labiem turnīriem pieredzes iegūšanai. Iespējams, ka tieši šī domāšana man palīdzēja tikt līdz trīs fināliem un vienu no tiem arī uzvarēt!

7. Kādas ir galvenās atziņas pēc tava pirmā PDC Eiropas tūres posma Austrijā?

Lielākā pieredze no Austrijas bija tā, ka es spēli aizvadīju uz lielas skatuves, turklāt vēl tas bija televīzijas turnīrs. Lielisks mentālais treniņš, jo nevar būt labāks veids pieredzes iegūšanai kā atrašanās uz šautriņu mešanas lielās skatuves un mēģināt kontrolēt savas sajūtas, domas un emocijas.

8. Ko tu sagaidi no PDC Ziemeļvalstu līgas turnīriem jūlija vidū Latvijā? Ko Tu vēlētos sasniegt?

Tiešām ļoti nevaru sagaidīt Latvijas posmus! Sezonas sākumā mans mērķis bija iekļūt starp astoņiem labākajiem un nodrošināt sev bezmaksas dalību PDC kvalifikācijas skolā (PDC Q–School). Šobrīd reitingā atrodos 25. vietā un saprotu, ka būs vajadzīgs brīnums, lai to sasniegtu. Bet viss ir iespējams! Ļoti izbaudīju PDC Eiropas tūres posmu Austrijā un tāpēc vēlos kvalificēties vēl vienam turnīram! Šobrīd smagi strādāju, lai Latvijā būtu tam gatavs!

9. Kādi ir tavi plāni un mērķi nākamajai sezonai?

Nākamā sezona būs ļoti aizņemta. Noteikti došos uz PDC kvalifikācijas skolu, protams, PDC Ziemeļvalstu līga. Cerams arī kāds Eiropas tūres posms un PDC pasaules kauss!

10. Visbeidzot.. Kura ir tava mīļākā treniņu spēle, ko ieteiktu citiem šautriņu metējiem?

Ikdienā es izmantoju dažādas izaicinājuma spēles, lai trenētu savus dubultos un trīskāršos sektorus kā, piemēram, “JDC Challenge”. Spēlēju arī spēli “301”, kur galvenais noteikums ir to paveikt ar ne vairāk kā deviņām šautriņām. Tāpat man ļoti patīk spēlēt spēles pret spēcīgākiem spēlētājiem!

Paldies par atsaucību un veltīto laiku!